Hírek
2021. okt. 22.
KNA
Az 1956-os iskolai megemlékezés...
Az 1956-os iskolai megemlékezés… kicsit másképp

Az 1956-os iskolai megemlékezés… kicsit másképp
Az ünnepségek bár tradicionálisak, ugyanakkor régimódiak is. A kötelező ünnepségek nem mindig ragadják meg azok figyelmét, akikért készülnek. Azonban nemzeti ünnepeinkről rendhagyó módon is megemlékezhetünk.
Idén az 1956-os forradalom és szabadságharcnak egy interaktív kiállítással állítunk emléket. A tárlat lehetőséget kínál a hazafias és művészeti nevelésre is, így nemcsak történelem, hanem magyar és osztályfőnöki órán is meg lehet nézni. A kiállítás a kor hangulatában idézi meg ’56 hétköznapi hőseit, mutatja be az eseményeket kép- és hanganyag formájában.
Az ilyen jellegű interaktív kiállítás élményszerűvé teheti a nemzeti ünnepeinkről való iskolai megemlékezést. Az interaktív kiállítás azon kívül, hogy megmozgatja a diákokat és cselekvőként lépteti be őket az eseményekbe, eredményesen alkalmazható több megemlékezés mellett.
Összességében az interaktív kiállítás a jövőt szimbolizálja, amelyben az alkotó és a befogadó, legyen szó bármilyen műalkotásról, közösen dolgoznak a sikereken.
A kiállítást 2021. október 18 - október 22. között tekinthették meg osztályaink iskolánk egyik tantermében, igény szerint tárlatvezetéssel.
A kiállítás szervezői: Gergelyné Bruckner Enikő és Zsuk Patrik, tanárjelölt.
KAPCSOLÓDÓ HÍREK

Partneri elismerés és díjátadó a Beregszásziban
A korábbi évekhez hasonlóan iskolánk egyik fontos partnerétől a Schrack Technik Kft-től ismét elismerő oklevelet és díjat vehetett át idei legjobb villanyszerelő tanulónk Buczi Csongor, aki ebben az évben 3. helyezést ért el a Szakma Kiváló Tanulója versenyen villanyszerelő szakmában.
2026. jún. 19.
DSZC Beregszászi

Diákolimpián jártunk
Hat tanulóval utaztunk Veszprémbe 2026.05.28-án, ahol a Petanque Diákolimpia Országos Döntőjén vettünk részt. Csapatunk: Kékedi Dorián, Konyári Kevin, Ludman Ádám , Matyi Balázs, Tóth Patrik és Szabó Bence, felkészítő tanáruk Macskás Zsolt volt. A páros csapatunk, (Ludman Ádám és Matyi Balázs) a IV. helyezést szerezte meg.
2026. jún. 12.
DSZC Beregszászi

A vármegye legjobbjai
Ünnepélyes keretek között díjazták a vármegye legjobbjait - köztük a Beregszászi diákjait - a Kós Károly Művészeti Szakgimnázium, Technikum és Kollégium 2026. június 3-i rendezvényén.
2026. jún. 8.
DSZC Beregszászi








